O obchodach Święta Szkoły PDF Drukuj Email
Szkoła - imprezy i wydarzenia


O obchodach Święta Szkoły

Każdego roku, pod koniec maja obchodzimy Święto Szkoły. Tym razem nabrało ono wymiaru wyjątkowego, bowiem zbiega się z 70. rocznicą  śmierci rtm. Witolda Pileckiego oraz 30. rocznicą  istnienia naszej szkoły.

25 maja cała społeczność uczniowska w towarzystwie dyrekcji i nauczycieli zebrała się na hali widowiskowo – sportowej, aby uczestniczyć w uroczystościach.

W części oficjalnej wysłuchaliśmy krótkiego wystąpienia p. dyr. Adama Przybylaka a delegacja uczniów składająca się z przedstawicieli szkoły podstawowej i gimnazjum złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową naszego Patrona.

Mieliśmy okazję przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia „Najważniejszego z Odważnych”, czyli rtm. Witolda Pileckiego. Został zaprezentowany portret romantyka, człowieka o wrażliwej duszy, jako potwierdzenia mogliśmy wysłuchać przykładów Jego twórczości poetyckiej. Jednak w  prezentacji wyeksponowano przede wszystkim służbę naszego Patrona   na rzecz ojczyzny. Biografia zarówno Wielkiego Polaka, jak i Wielkiego Człowieka sprowadza się do słów: Służba, Walka, Ofiara Życia za Tą ukochaną – Ojczyznę. Słuchając historii Rotmistrza,  zobaczyliśmy zdjęcia, które stanowiły ilustrację do kolejnych etapów Jego życia.  Witold Pilecki jako mąż, ojciec, żołnierz czy w końcu więzień komunistycznej Polski.

W kolejnym punkcie uroczystości uczeń z klasy siódmej przedstawił kalendarium historii naszej szkoły. Wyświetlone slajdy ukazywały kolejne etapy budowy placówki.

Piątkowa uroczystość stanowiła również okazję, aby uhonorować zwycięzców i wyróżnionych w następujących konkursach:

- Konkursie poetyckim poświęcony rtm. Witoldowi Pileckiemu,

- Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na plakat pn.„ Rtm. Witold Pilecki – Bohater

Niezłomny”,

- Konkursie na album pn. „Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego”.

Osobom nagrodzonym i wyróżnionym wręczono dyplomy oraz nagrody.

W części artystycznej nastąpił pokaz tańców dworskich w wykonaniu uczniów klas siódmych oraz gimnazjum naszej szkoły.  Następnie gościnnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Pomorze”, działający przy Domu Kultury w Chełmnie. Mogliśmy, wraz z młodymi artystami, odbyć podróż po różnych regionach Polski, poznając tańce ludowe, począwszy od narodowego poloneza a skończywszy na góralskim krzesanym.

Ciekawa choreografia, różnobarwne stroje charakterystyczne dla poszczególnych obszarów naszego kraju, przyśpiewki i piosenki, wszystko to dostarczyło niesamowitych artystycznych wrażeń.

W drugiej części popisów zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Grudziądzu. Ich repertuar zadowolił najbardziej wybredne muzyczne gusta. Mogliśmy wysłuchać zarówno piosenek adresowanych do najmłodszych słuchaczy, jak i przebojów muzyki rocowej.

Dzień 25 maja 2018r. możemy uznać za udany. Cała społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 21 miała okazję po raz kolejny uczestniczyć w imprezie, dzięki której  uczczono pamięć Naszego Patrona.

 
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage