Arktyki i Antarktyki PDF Drukuj Email
Szkoła - imprezy i wydarzenia

Dnia 27 lutego 2018r. odbył się wyjazd na Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na cykl wykładów popularno-naukowych dotyczących tematyki obszarów polarnych: Arktyki i Antarktyki. Miejscem docelowym był klub akademicki Od Nova mieszczący się przy ul. Gagarina. W wycieczce brali udział uczniowie klasy III gimnazjalnych.
Wyjechaliśmy o 8:50, a pogoda znakomicie utożsamiła się z omawianą tematyką, gdyż za oknem nieźle przymroziło. Gdy dojechaliśmy uczniowie z ciekawością i zainteresowaniem czekali na wejście na salę wykładową, która jak się okazało po chwili, była salą kinową, więc miejsca mieliśmy bardzo wygodne.  Spotkanie zaczęło się od wskazania laureatów konkursu Świat śniegu i lodu, w którym to uczniowie mieli bardzo ciekawe zadanie, a mianowicie uchwycenie wątku śniegu lub lodu w kadrze. Okazało się, że zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a nagrody bardzo liczne. Następnym punktem były już wykłady, które zaczęły się bardzo interesująco. Wykładowcy chcąc zainteresować odbiorców posługiwali się wesołymi zdjęciami, żartobliwie i bardzo zrozumiale przekazywali ciekawe informacje. Tematami wiodącymi czterech wykładów były między innymi:
Dom daleko od domu, czyli dokładne omówienie stacji badawczej na Spitsbergenie- wyspie archipelagu Svalbard , w której naukowcy spędzają nawet kilka miesięcy rocznie. Kolejnym ciekawym wykładem był wykład Żagiel za kręgiem  prezentowany przez kapitana jachtu, który z kolei wskazał i omówił różnice pomiędzy zwykłym żeglowaniem, a żeglowaniem pomiędzy pakiem lodowym w wysokich szerokościach geograficznych. Trzeci wykład o tematyce  Ogień i woda, czyli krótka historia z życia lodowców na Islandii przeniósł nas na Islandię, gdzie spotkać można zarówno wulkany jak i lodowce. Ostatni wykład, Antarktyka- w świecie pingwinów  przeniósł nas na drugą półkulę, mianowicie półkulę południową, gdzie wskazano nam inne oblicze tego obszaru, bardziej od strony fauny i flory. Kiedy czas wykładów dobiegł już końca, uczniowie zrobili się nad wyraz głodni, więc również o ten aspekt należało zadbać. Po odwiedzeniu punktu gastronomicznego, cali i zdrowi wróciliśmy do Grudziądza. Po zachowaniu uczniów można było zauważyć, że ten klimat polarny bardzo im służy, więc należy spodziewać się kolejnych ciekawych wypraw.
 
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage