Bombki z Bydgoszczy PDF Drukuj Email
Szkoła - imprezy i wydarzenia


Dnia 27.10.2017 r. klasy 5 e i 7 b  pod opieką swoich wychowawców p.Krzysztofa Żurawskiego i p.Katarzyny Ziółkowskiej udały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Bydgoszczy. Tam wszyscy mogliśmy zobaczyć jak produkuje się i wykonuje ręcznie różnorodne bombki choinkowe.

 

Najpierw udaliśmy się do  sali, w której bombki  poddawane są procesowi "srebrzenia".Tam mieliśmy okazję  zobaczyć, jak powstają ozdoby ze szkła za pomocą związku azotanu srebra.  Potem dzieci zobaczyły, jak wszystkie bombki  malowane są w tradycyjny sposób, metodą ręcznego  wytwarzania. W ten sposób powstają prawdziwe  oraz błyszczące arcydzieła . Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, pełnego zaangażowania i poświęcenia. Po  tym jak zwiedziliśmy dekoratornie udaliśmy się do sklepu, gdzie zobaczyliśmy bombki, które były wyprodukowane w fabryce i przygotowane do sprzedaży. Byliśmy również na wystawie ozdób świątecznych, które przedstawiały różnorodne postacie bajkowe. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało własnoręcznie ozdobioną bombkę ze swoim imieniem, którą przyozdobi choinkę.

Po wspólnym posiłku udaliśmy się do parku trampolin, JumpinPlace. Uczniowie pod wodzą trenerów wzięli udział w zajęciach , gdzie na kilku połączonych ze sobą tramoplin mogły przeżyć innowacyjną lekcję wychowania fizycznego. Po treningu  uczniowie mieli czas do indywidualnego wykorzystania trampolin.

Wszyscy wrócili zadowolen i z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu wycieczki.


 
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage