,,Jestem dumnym Polakiem” PDF Drukuj Email
Szkoła - konkursy


Coroczny konkurs  ,,Jestem dumnym Polakiem”     

7 listopada br. w naszej szkole odbył się konkurs z okazji Święta Niepodległości pn. ,,Jestem dumnym Polakiem”. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów. Musieli oni wykazać się znajomością geografii, przyrody, literatury i historii Polski. Rozwiązywali test, na który składało się 55 pytań. Uczestnikom konkursu najwięcej trudności przysporzyły zagadnienia typu naj… w Polsce, np. najniższy punkt to …, najdłuższa granica z…, najmniejsze województwo, najgłębsze jezioro itp.

10 listopada podczas uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości uhonorowani zostali laureaci tego konkursu.  I miejsce uzyskała Julia Osiewicz z klasy 4b, która pokonała znaczną przewagą punktów kolegów ze starszych klas, II miejsce zajęła Martyna Zielińska z klasy 6d, a III miejsce przypadło Tymonowi Langowskiego z klasy 6a. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.  IV miejsce ax aequo zajęli: Julia Piernik z klasy 4e, Dawid Dembek z klasy 5b i Kacper Kniter z klasy 7b, których wiedzę o Ojczyźnie nagrodzono dyplomem i nagrodą pocieszenia. Gratulujemy wiedzy laureatom!
Hanna Piecuch-Szulc

 
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage