Szkoła Podstawowa nr 21 w Grudziądzu
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ewa Zimińska   
czwartek, 04 maja 2017 19:16


Wycieczka do muzeum

Dzisiaj, my, uczniowie klasy IIIc kolejny raz odwiedziliśmy grudziądzkie muzeum. Tym razem byliśmy na warsztatach tkackich. Dowiedzieliśmy się, że zawód tkacza jest jednym z najstarszych. Już tysiące lat temu ludzie potrafili wytwarzać tkaniny. Posługiwali się w pracy krosnami pionowymi i poziomymi. Wiemy, że do dzisiaj warsztaty tkackie wyglądają tak, jak dawniej. Poznaliśmy nowe pojęcia: osnowa, wątek, krosno i czółenko.

Widzieliśmy przykłady tkactwa artystycznego: kilimy, gobeliny i bieżniki.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 22 kwietnia 2017 18:03

Międzyszkolne Zawody Gimnastyczne

11 kwietnia 2017r. na hali widowiskowo-sportowej po raz szesnasty odbyły się Międzyszkolne Zawody Gimnastyczne, w  których wzięło udział 45 zawodników o miano najlepszej gimnastyczki i gimnastyka szkół podstawowych.
Zawodnicy prezentowali: układy ćwiczeń wolnych na matach, skoki przez skrzynię, ćwiczenia na równoważni dla dziewcząt oraz ćwiczenia na drążku dla chłopców.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 15 kwietnia 2017 12:02
4 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs mitologiczny. Przeznaczony był dla klas V-VI. Uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością „baśni” o greckich bogach i herosach na podstawie  sławnej „Mitologii” wybitnego znawcy kultury antycznej, Jana Parandowskiego. Uczestnicy konkursu znakomicie poradzili sobie z rozwiązaniem przygotowanych dla nich zadań testowych.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 07:38


28 marca odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie. Startowały dzieci ze szkoły podstawowej od I do VI klasy. Były sportowe emocje, głośny doping a dla zwycięzców medale. Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 07:25

Dzień Żołnierzy Wyklętych

2 marca w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie mieli okazję wysłuchać uroczystego Apelu i spotkać się z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcji Historycznej „ROTA”, działającej w Grudziądzu.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 31 marca 2017 15:05

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 5 w Grudziądzu informuje, że w dniach od 3 – 28 kwietnia 2017 r.
prowadzone będą zapisy dzieci z rocznika 2010, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 21 w roku szkolnym 2017/2018


Od 3 kwietnia rozpocznie się rekrutacja do klasy I szkoły podstawowej.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY I (doc)

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO KLASY I (pdf)

W postępowaniu rekrutacyjnym dla dzieci spoza obwodu SP 21 bierze się pod uwagę łącznie następujące kryteria, którym przyznaje się odpowiednią liczbę punktów:

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Ogonowska   
sobota, 22 kwietnia 2017 17:49

45 GRUDZIĄDZKIE DNI KOPERNIKOWSKIE – 2017


Jednym z wydarzeń w ramach trwających 45. Grudziądzkich Dni Kopernikowskich był międzyszkolny konkurs plastyczno-literacki pt. „Egzoplanety” dla uczniów szkół podstawowych.
Przystąpiło do niego 210 uczniów z 14 szkół z Grudziądza i gminy. 30 marca 2017 r. w Zespole Placówek Młodzieżowych Bursa odbyło się uroczyste wręczenie naród.
Wśród licznej grupy uczestników II miejsce zdobyła Oliwia Grala nasza uczennica z klasy VI d.

Serdecznie gratulujemy!!!
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Żurawski   
niedziela, 09 kwietnia 2017 20:01


WIELKANOCNY KIERMASZ CHARYTATYWNY DLA KASI


6 kwietnia br. w naszej szkole Zespole Ogólnokształcących nr 5 w Grudziądzu na os. Lotnisko odbył się z kiermasz dla 25-letniej pani Katarzyny Lontkowskiej, która ciężko zachorowała na guza mózgu. Pani Kasia potrzebuje pieniędzy na leczenie immunologiczne oraz elektropojmnościową terapię przeciwnowotworową, która pomoże jej zwalczyć chorobę.
Kiermasz odbył się od godz. 8.30 do 14.00.Do akcji przyłączyły się dzieci i młodzież ze szkoły. Bardzo dużo uczniów chętnie pomagało   w sprzedaży oraz organizacji kiermaszu.  Kiermasz upłynął w zabawnej i miłej atmosferze. Przeprowadziliśmy dwugodzinne zajęcia z terapeutami i ich psami, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Naszymi gośćmi były również panie z Fit and Jump Marina, które zagrzewały uczniów do skakania na trampolinach. Na kiermaszu można było kupić wiele ozdób wielkanocnych, maskotki, zabawki, ręcznie wykonane kartki wielkanocne, jajka zdobione, stroiki świąteczne, koszyczki na stół wielkanocny, baranki i inne ciekawe gadżety. Również można było nabyć vouchery do salonu urody, Fit and Jump czy do Laser Arena.
POMAGANIE TO SZLACHETNA SPRAWA!!
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 07:31


Wiosenna zbiórka żywności


W dniach 31 marca - 2 kwietnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły brali udział w Wielkanocnej Zbiórce Żywności, którą organizowały Banki Żywności.
Zebrane produkty trafią m.in. do: hospicjów, domów samotnej matki, schronisk dla ofiar przemocy, noclegowni, jadłodajni dla ubogich, rodzinnych domów dziecka i świetlic środowiskowych.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 07:21

KLUB NW PATYCZAKI przy Oddziale PTTK w Grudziądzu i SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE przy ZSO nr 5
ZAPRASZAJĄ NA WYCIECZKĘ DO REDY, PUCKA I GDAŃSKA
TERMIN: SOBOTA - 22.04.2017 r.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA  - 20 MIEJSC  WOLNYCH (ZAPISY W INFORMACJI TURYSTYCZNEJ) !!!
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Maria   
środa, 29 marca 2017 08:06

Dnia 27 marca w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 21 odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników. W uroczystości wzięło udział 29 dzieci wraz z wychowawcami.

Po przybyciu do biblioteki uczniowie zapoznali się pokrótce z regulaminem. Odpowiadali też na pytania związane z poszanowaniem książek i okazało się, że doskonale znają zasady obowiązujące podczas czytania.

W trakcie konkursów pierwszoklasiści wykazali się  znajomością ulubionych bajek i baśni. Za poprawnie wykonane zadania otrzymali drobne nagrody.

Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie i otrzymały pamiątkowy dyplom. Każdy uczeń otrzymał zakładkę i wypożyczył książkę.

Mam nadzieję, że pozyskaliśmy nowych czytelników, którzy chętnie będą odwiedzać bibliotekę, by poczytać czasopisma  lub wypożyczyć książkę.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 59
 

Świetlica

WBK - sponsor

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Złote myśli

Tylko ci, którzy nauczyli się potęgi szczerego i bezinteresownego wkładu w życie innych, doświadczają największej radości życia - prowdziwego poczucia spełnienia.

Obecnie

Naszą witrynę przegląda teraz 88 gości 

Sonda

Z czego korzystasz najczęściej odrabiając zadanie domowe (proszę wybrać jedną odpowiedź)?
 

Imieniny

15 Listopada 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Albert, Alberta,
Albertyna, Artur,
Artus, Idalia,
Leopold, Leopoldyna,
Przybygniew, Roger
Do końca roku zostało 47 dni.

Licznik

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj191
mod_vvisit_counterWczoraj190
mod_vvisit_counterW tym tygodniu856
mod_vvisit_counterZeszłego tygodnia1171
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2310
mod_vvisit_counterZeszłego miesiąca7382
mod_vvisit_counterIlość wejść614826

0 7
Twoje IP: 54.82.79.137
,
Today: Lis 15, 2018
order flagyl purchase clomid cheap buy amoxil online no prescription can you buy priligy in usa purchase glucophage